Zabieg Sculptra – przebieg, wskazania i efekty

Zmarszczki, wiotka skóra, utrata jędrności – to jedne z wielu oznak starzenia. Proces ten, choć u jednych zachodzi później, a u innych nieco wcześniej, nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Medycyna estetyczna daje nam dzisiaj wiele możliwości – w prosty sposób możemy wygładzić zmarszczki i przywrócić skórze jędrność. Jednym ze sposobów na to jest zabieg Sculptra. W jaki sposób przebiega oraz jakie są do niego wskazania? Przeczytaj artykuł!

Przebieg i cena zabiegu Sculptra

Zabieg Sculptra jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu odmłodzenie skóry oraz przywrócenie jej jędrności i elastyczności. W zabiegu wykorzystuje się kwas polimlekowy, czyli substancję syntetyczną. Zabieg Sculptra poprzedza konsultacja, na której lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, a także ocenia skórę oraz przybliża pacjentce, w jaki sposób będzie przeprowadzany zabieg. Sculptra polega na wprowadzenie do skóry właściwej kwasu polimlekowego za pomocą strzykawki z cienką igłą. Lekarz wykonuje sporo nakłuć, z tego też powodu stosuje się znieczulenie miejscowe. W niektórych przypadkach możliwe jest również zastosowanie znieczulenia ogólnego. Zabieg ten nie napina sztucznie skóry, jak ma to miejsce przy wielu zabiegach odmładzających. Ponadto Sculptra jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie pozostawia blizn i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Terapia Sculptra nie obejmuje jednej wizyty. Zazwyczaj składa się z 2-6 zabiegów, których ilość zależy od stopnia zaawansowania procesów starzenia. Każdy zabieg powinien być oddalony czasowo o około 6 tygodni. Cena zabiegu Sculptra wynosi około 2000 złotych. Zabieg ten jest bezpieczny i trwały, nie ma więc nic dziwnego w tym, że cieszy się tak dużą popularnością. 

Wskazania do zabiegu Sculptra

Wskazania to zabiegu Sculptra to przede wszystkim:

  • zmarszczki na policzkach, 
  • zmarszczki w kącikach ust, 
  • zmarszczki między nosem a ustami, 
  • zmarszczki na szyi,
  • pozostałe zmarszczki mimiczne,
  • utrata jędrności skóry, 
  • utrata elastyczności skóry, 
  • obwisłe policzki,
  • zapadnięte policzki, 
  • nieregularny owal twarzy.

Wraz z postępującym procesem starzenia, skóra znacznie się zmienia. Zabieg ten pozwala znacznie ją odmłodzić i sprawić, że pacjent znów będzie czuł się pewnie i atrakcyjnie. 

Terapia Sculptra – efekty, jakie pozwala osiągnąć

Zabieg Sculptra daje przede wszystkim efekt odmłodzenia twarzy. Pozwala wygładzić zmarszczki, przywrócić jędrność i elastyczność skóry. Wszelkie oznaki starzenia zostają zredukowane bądź usunięte. Bezpośrednio po zabiegu, na twarzy mogą pojawić się ślady po ukłuciach oraz obrzęk, jednak jest to naturalne i powinno ustąpić w ciągu kilku dni. Nie jest to powód do niepokoju. 

Liczba zabiegów które powinny zostać wykonane może się różnić w zależności od pożądanych efektów oraz skali problemu. Rezultaty widoczne są już po pierwszej wizycie, jednak w celu ich utrzymania oraz osiągnięcia pełnego możliwego efektu, zaleca się wykonanie 2-6 zabiegów. Wówczas rezultaty mogą utrzymać się nawet do 2 lat. Sculptra to popularna i skuteczna metoda, na którą decyduje się coraz to więcej osób. Jeśli i Ty chcesz pozbyć się zmarszczek przy przywrócić jędrność bądź elastyczność skóry, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły dotyczące zabiegu oraz umów się na wizytę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy