Wieczne róże – co należy wiedzieć przed zakupem?

Pomysł na to, by zachować świeżość i piękny wygląd kwiatów na długie lata pojawił się już w starożytności. Obecnie nowoczesne technologie przenoszą proces stabilizowania roślin na nowy poziom. Wieczne róże coraz częściej zastępują świeże kwiaty jako piękny, niebanalny i trwały prezent lub dekoracja. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Jak powstają wieczne róże?

Aby kwiaty zachwycały swoim pięknem, floryści dobierają te, które znajdują się w fazie pełnego rozkwitu. Następnie są poddawane procesom stabilizacji. Dokładny sposób przedłużania ich trwałości to tajemnica każdego z producentów, jednak kluczowym składnikiem jest zwykle gliceryna, która zmienia naturalne soki w preparat stabilizujący. Dzięki temu róże zachowują trwałość na długi czas – odpowiednio przechowywane mogą cieszyć oko nawet przez 2 lata. Róże lubią umiarkowane temperatury (ok. 20 stopni Celsjusza) i nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wieczne róże – co należy wiedzieć przed zakupem
Wieczne róże – co należy wiedzieć przed zakupem

Dlaczego wieczne róże sprawdzają się jako prezent?

Czynnikiem, który sprawia, że wieczne róże mogą okazać się lepszym pomysłem na prezent niż świeże kwiaty jest przede wszystkim ich trwałość. Róże na prezent możemy kupić z dużym wyprzedzeniem i np. zabrać je w podróż wybierając się na ślub. Nie musimy się martwić, czy pąki zdążą rozkwitnąć, albo czy nie stracą świeżości zanim uda nam się je wręczyć. Ponadto, obdarowana osoba albo para otrzyma prezent, który przede wszystkim jest trwały – podczas gdy inne bukiety szybko stracą swój urok, wieczne róże zamienią się w piękną i gustowną ozdobę salonu, kuchni, sypialni czy miejsca pracy. Ponadto możemy wybierać wśród różnych wersji kolorystycznych i form przygotowanych róż. Przykładowo w pracowni florystycznej Florever, która dostarcza kwiaty w Warszawie i okolicach, możemy zdecydować się na elegancki flowerbox w różnych kolorach i kształtach, różę ukrytą w szkle, albo słodki box, w którym oprócz kwiatów znajdą się słodycze albo butelka dobrego wina. Przy każdym zamówieniu jest możliwość dołączenia spersonalizowanej wiadomości dla obdarowywanej osoby.

Wieczne róże sprawdzają się jako pomysł na prezent na ślub, urodziny, imieniny, rocznicę ślubu, baby shower i każdą inną imprezę okolicznościową. Coraz częściej są także wykorzystywane jako dekoracja sali weselnej albo recepcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy