Przydatne porady na co dzień, które polubisz

Zdrowie

Codzienność to hasło, które każdemu kojarzy się nieco inaczej. Rutyna dnia czy też długi dzień w pracy, a może nawet spędzony na nauce to wyzwania, które stoją przed każdym z nas. By być na co dzień w lepszym humorze i mieć więcej energii warto zapoznać się z poradami prezentowanymi przez porady.org. Jakie można mieć sposoby na lepszy dzień?

Zacznij od śniadania

Niezależnie od tego w jakim wieku się jest, przydatną poradą jest na pewno zaczynanie każdego dnia od śniadania. I to pożywnego, zjedzonego przy stole w pozycji siedzącej. Ciężko nazwać pełnowartościowym śniadaniem batona zjedzonego w pośpiechu czy też samą kawę wypitą w biegu. Kawa mimo, że ma cały szereg pozytywnych korzyści na organizm jak choćby lepsza koncentracja to nie należy pić jej na pusty żołądek. Może to doprowadzić do nadkwasoty żołądka bądź też po prostu złego samopoczucia i bólu brzucha już o poranku. Śniadanie białkowe z jajecznicą czy też na słodko z owocami? O tym można już zadecydować samemu.

Pomedytuj

Medytacja nie jest nawykiem dla sporej liczby osób. Choć jest ona świetnym sposobem na wyciszenie organizmu, zorganizowanie dla samego siebie nieco czasu, by lepiej zastanowić się nad swoim aktualnym położeniem w życiu. Medytować można w ciszy, samemu bądź też z osobą( na filmu instruktażowym), która poprowadzi nas przez naukę medytacji. Ważne by podczas tej czynności nie skupiać się na zadaniach, które będą miały miejsce za chwilę. To jest czas na wytchnięcie, odpoczynek i zebranie sił. Czasu na medytację można poświęcić tyle ile się uważa za wystarczające.

A jeżeli Ci się nudzi sprawdź jak gwizdać na palcach.

Pij wodę

O zaletach nawadniania można powiedzieć wiele. Wspomaga proces przemiany materii, utratę wagi, może poprawić kondycję skóry, być zamiennikiem dla słodkich napojów, których nie powinno się pić za dużo. Woda to podstawowy składnik, którego w diecie coraz częściej brakuje na skutek picia czegoś innego lub też po prostu nie zdawania sobie sprawy, że pić wodę nie należy tylko wtedy kiedy czujemy wyraźne pragnienie. Pić należy regularnie, tak by organizm był nawadniany cały czas. Porada ta nie jest zbyt wymagająca, a wcielić w życie może ją każdy.

Duża ilość wody niezbędna jest także kobiecie w trakcie trwania okresu. Jeżeli masz problem z regularnością to przeczytaj jak wywołać okres.

O świcie i o zmierzchu

Ostatnia porada na co dzień to po prostu czynność, z której warto zrezygnować w trosce o samego siebie. Smartfon jest urządzeniem, które nie powinno być pierwszą rzeczą jaką widzimy z samego rana ani ostatnią, zanim położymy się spać. Smartfon o poranku może skutecznie rozproszyć uwagę, natomiast wieczorem może rozbudzić przez światło ekranu oraz masę powiadomień jakie dostajemy.

Szukaj więcej porad na Porady.org.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz wpisy

- Advertisement -

Podobne wpisy

- Advertisement - pod