Ojciec Klimuszko był słynnym franciszkaninem, zielarzem, fizjoterapeutą, jasnowidzem i uzdrowicielem. Najsłynniejszymi wyrobami jego autorstwa są nalewki ojca Klimuszko. Jakie mają właściwości? Kiedy warto je stosować?
Nalewki ojca Klimuszki — co to takiego? To wieloskładnikowe wyroby zawierające kompozycje nieparzystej ilości naturalnych komponentów. Ojciec Klimuszko był zdania, iż napary wieloskładnikowe są znacznie skuteczniejsze od parzonych pojedynczo ziół. Jakie są najpopularniejsze wyroby jego autorstwa? Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się nalewka długowieczności ojca Klimuszko. Składa się ona między innymi z soków zagęszczonych z czarnej porzeczki i aronii, ekstraktów wodnych z wiśni, aronii, głogu, czarnej porzeczki, wąkroty oraz rokitnika i ekstraktów wodnych z melisy oraz żurawiny. Czym charakteryzuje się ta nalewka ojca Klimuszko? Jest składniki zostały dobrane w taki sposób, by skutecznie spowalniać procesy starzenia. Nalewka stymuluje proces wygładzania i ujędrniania skóry oraz łagodzi cellulit.
Nalewki lecznicze
Nalewki zdrowotne łączą w sobie lecznicze właściwości ziół, owoców i miodu z działaniem alkoholu. Zalanie nim wybranych składników przyczynia się do uwolnienia zawartych w nich dobroczynnych związków. Alkohol, taki jak wódka czy spirytus dobrze konserwuje zdrowotne nalewki sprawiając, że przez długi czas zachowują one swoje cenne działanie. Nalewki ziołowe lecznicze wytwarza się między innymi z arcydzięgla, macierzanki, kminku czy skrzypu. Lecznicza nalewka znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości, takich jak przeziębienie, grypa, zaparcia czy zapalenie pęcherza moczowego.
Gdzie kupić wysokiej jakości nalewki lecznicze? Sklep internetowy Mercado ma w swojej ofercie bogaty wybór tego typu produktów.
Nalewki św. Hildegardy — właściwości lecznicze
Godne polecenia są również nalewki św. Hildegardy z Bingen. To frakońska anachoretka, mistyczka, wizjonerka, kompozytorka, reformatorka religijna i uzdrowicielska. Przez kościoły ewangelickie, anglikańskie, starokatolickie oraz rzymskokatolicki jest ona uznawana za świętą. Św. Hildegarda badała wzajemne oddziaływania między światem żywym i martwym, a także ich wpływ na duszę oraz organizm człowieka. Rezultaty rozważań zawarła w traktacie o leczniczym oraz szkodliwym działaniu roślin i minerałów. Jej zdaniem uczestniczą one w nieprzerwanym procesie wymiany wewnętrznych zasobów energii. Proponowana przez nią medycyna łączy w sobie teologiczne rozumienie świata oraz klasztorne doświadczenie. Opiera się ona między innymi o stosowanie ziołowych nalewek. Czym charakteryzują się nalewki Hildegardy? Św. Hildegarda nalewki uzupełniają dietę w różnego rodzaju składniki odżywcze i znajdują zastosowanie w leczeniu rozmaitych chorób. Dlaczego warto zaopatrzyć się w nalewki św. Hildegardy? Właściwości lecznicze to główna ich zaleta. Godna polecenia nalewka Hildegardy to między innymi nalewka z języcznika. W jej składzie znajduje się wermut wytrawny, miód pszczeli, ziele języcznika zwyczajnego, cynamon indyjski oraz pieprz długi. Wspomagają one pracę wątroby i układu oddechowego, pozytywnie wpływają na nastrój w przebiegu cyklu menstruacyjnego, a także znajdują zastosowanie w przypadku zaburzeń regulacji hormonalnej, upławów, endometriozy oraz zaburzeń funkcji tarczycy i trzustki. Domową apteczkę warto uzupełnić również o nalewkę z dziewanną. Składa się ona z kwiatu dziewanny, wina białego oraz owoców i ziela kopru włoskiego. Nalewka znajduje zastosowanie w przypadku problemów z pracą układu oddechowego, takimi jak chrypka czy zapalenie krtani.