Nalewka z żurawiny – co warto o niej wiedzieć

Nalewka z żurawiny należy do jednej z najczęściej kupowanych przez naszych rodaków. Nic w tym dziwnego – żurawina posiada sporo cennych właściwości, a nalewka z tych owoców to prawdziwa skarbnica smaku, zapachu oraz wspaniałych witamin i minerałów. Co warto wiedzieć o nalewce z żurawiny?

Owoc żurawiny – właściwości

Żurawina jest wyjątkową rośliną, która może pochwalić się wieloma właściwościami leczniczymi. Warto stosować ten owoc w przypadku przeziębień czy anginy. Fantastycznie wpływa na ciało podczas schorzeń reumatycznych. Doskonale radzi sobie z problemami z pęcherzem, a także w przypadku osłabienia pracy żołądka, trzustki oraz jelit. Jeśli mamy awitaminozę oraz czujemy się przemęczeni, także możemy sięgać po żurawinę.

Niejednokrotnie żurawina uważana była za prawdziwie wyjątkowy owoc. Proantocyjanidyny skutecznie chronią wątrobę oraz obniżają poziom cukru we krwi. Działa aseptycznie oraz jest fantastycznym źródłem witamin A, C oraz cennych witamin z grupy B.

Nalewka żurawinowa – dlaczego warto ją pić?

Jednym ze sposobów wykorzystanie tego cennego owocu, jakim jest żurawina, jest stworzenie wyjątkowej, smacznej nalewki, która fenomenalnie rozgrzewa oraz cechuje się pozytywnym wpływem na zdrowie człowieka. Właściwości nalewki z żurawiny od dawien dawna są wręcz nieocenione. Owoc ten jest bardzo mały, niepozorny, nie sprawia wrażenia, jakby kryło się w nim bogactwo cennych substancji. Nie oznacza to jednak, że tak nie jest. Żurawina to świetne źródło błonnika, witaminy C, witamin z grupy B oraz karotenu. Dodatkowym atutem tego owocu jest fakt, iż znajdują się w nim inne cenne minerały, takie jak potas, żelazo, wapń, magnez, fosfor czy sód. Jeśli chodzi o żelazo, ma ono szczególne znaczenie w przypadku anemików.

Żurawinówka to nalewka, która powinna znaleźć się w barku każdej kobiety. Każda przedstawicielka płci pięknej choć raz przechodziła zapalenie układu moczowego. Zazwyczaj za stan zapalny odpowiedzialna jest bakteria E-coli. Nalewka z żurawiny skutecznie wypłukuje w układu moczowego właśnie tę bakterię oraz inne zanieczyszczenia, dzięki czemu w szybkim tempie można dojść do siebie.

Żurawina doskonale chroni zęby przed tworzeniem się próchnicy. Regularne picie choćby kieliszka czy lampki nalewki żurawinowej sprawia, że nie powstają w nerkach kamienie, a w żyłach nie rozwija się miażdżyca czy zakrzepica. Wspomaga utrzymywanie poprawnego poziomu dobrego cholesterolu. Nalewkę żurawiny warto włączyć do diety, jeśli nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań odnośnie spożywania alkoholu. Raz na jakiś czas lampka z nalewką żurawinową nie powinna zaszkodzić, a wręcz przeciwnie, powinna pomóc w najróżniejszych schorzeniach, czasem nawet w takich, o których nie wiedzieliśmy.

Nalewkę żurawinową można sporządzić samodzielnie, często jednak nie mamy swobodnego dostępu do tych wyjątkowych owoców. Nic straconego. Najlepsza nalewka żurawinowa dostępna jest w manufakturze GiftAlco.com! Od czasu do czasu warto podarować samej sobie taki wyjątkowy prezent lub obdarować nią przyjaciółkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy