Materac twardy – jakim osobom polecany jest ten stopień twardości?

Od stopnia twardości materaca zależy komfortowy i zdrowy sen. Tymczasem wiele osób nie zwraca uwagi na ten aspekt lub sięga po model na podstawie indywidualnych preferencji. To częsty błąd, który może skutkować niewyspaniem oraz dolegliwościami bólowymi pleców i kręgosłupa. Z tego tekstu dowiesz się, jakie stopnie twardości stosują producenci materacy, a także, dla kogo materac twardy okaże się optymalnym rozwiązaniem.

Czym charakteryzuje się materac twardy?

W uniwersalnej, czterostopniowej skali, materac twardy jest oznaczany jako H3. W skali tej znajdziemy również: miękkie materace H1, średnio-twarde materace H2 oraz bardzo twarde materace H4. Do każdego stopnia twardości przypisany jest rekomendowany przez producenta przedział wagi. Niektórzy producenci mogą stosować nieco inne wartości, ale zgodnie z uniwersalna skalą wygląda to następującego: poniżej 60 kg dla materacy H1, 60-80 kg dla materacy H2, 80-100 kg dla materacy H3 oraz ponad 100 kg dla materacy H4.

Materac twardy okaże się zatem optymalnym rozwiązaniem dla osoby, której waga ciała mieści się w przedziale 80-100 kg. Konstrukcja takich materacy może bazować zarówno na wypełnieniu sprężynowym, jak również piankowym. Często spotkamy się z wkładką wykonaną z włókien kokosowych, która usztywnia i utwardza powierzchnię pianki. W ten sposób można również uzyskać większą wytrzymałość materaca i odporność na odkształcenia. Zobacz na ofertę materacy twardych na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-twarde.

Dlaczego dobra twardość materaca jest tak istotna?

Niewłaściwa twardość posłania mocno ogranicza komfort snu, a co więcej, może być niezdrowa. W przypadku zbyt miękkich materacy kręgosłup wygina się w łuk, co może skutkować bólem oraz rozwijaniu się patologicznych zmian szkieletu. Zbyt twardy materac wywiera zbyt duży nacisk na nasze ciało, zaburzając w ten sposób krążenie. Skutkiem jest ból dolnej i górnej części pleców. Tylko odpowiednio dobrany materac gwarantuje stabilizację ciała oraz ergonomiczną pozycję będącą warunkiem komfortowego i zdrowego snu.

Jak wybrać materac twardy dostosowany do swoich potrzeb?

Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę nie tylko na jego twardość, ale również rodzaj wypełnienia i budowę. W przypadku materacy kieszeniowych, wypełnieniem są sprężyny pokryte dodatkowo warstwą pianki. Z kolei materace piankowe w całości korzystają z wielu gatunków pianki lateksowej i poliuretanowej. Bardzo popularne są również maty kokosowe. To wkład, z pomocą którego można utwardzić posłanie bez konieczności wymiany całego materaca.

Biorąc pod uwagę ogromny wybór, jaki mogą nam zaproponować sklepy online, warto zdecydować się na zakup materaca właśnie w ten sposób. Miejscem godnym zaufania jest sklep Kaszmirowysen.pl, w którym znajdziemy jakościowe materace dostępne w atrakcyjnych cenach. Zaletami zakupów przez Internet jest nie tylko większy wybór i korzystne ceny, ale również szybka realizacja zamówień oraz wygodna dostawa materaca pod wskazany adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy