Jakie dekoracje uatrakcyjnią przyjęcie urodzinowe?

Zaplanowanie przyjęcia urodzinowego może być sporym wyzwaniem. Często na przeszkodzie staje brak pomysłów na oryginalne ozdoby, które dodadzą klimatu i wprowadzą gości w dobry nastrój. Bo właśnie oprócz ustalenia ich liczby oraz pozycji w menu, to wystrój wnętrza jest kolejnym wymagającym zadaniem. Jakie dekoracje uatrakcyjnią przyjęcie? Podpowiadamy!

Jak pomysłowo udekorować stoły?

Zwyczajowo gości sadza się przy stole lub kilku mniejszych stolikach. Rzadziej organizuje się przyjęcia urodzinowe w formie szwedzkiego stołu. Obojętnie, którą wersję wybierze organizator, warto, by zadbał o dekoracje. Dzięki temu już przy zajmowaniu miejsc goście będą wprowadzeni w uroczysty nastrój i mieli ochotę na wspólne świętowanie. 

Jak udekorować stoły, by nadać im urodzinowego charakteru? Z pomocą przychodzą Inspiracje Ferrero. Poszukujący pomysłów organizator przyjęcia może podejrzeć wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest ułożenie małych tortów z czekoladek. Dzięki temu nawiąże się do okoliczności spotkania oraz da gościom możliwość sięgania po słodką przekąskę w czasie całego przyjęcia. 

Ciekawym, a także miłym akcentem mogą być czekoladki na talerzach lub serwetkach gości. Można ułożyć je pojedynczo lub po dwa/trzy rodzaje, by stworzyć kompozycję różnych kształtów i barw. Co jeszcze doda im atrakcyjności? Zwykłe przewiązanie wstążką z dołączonym bilecikiem lub wizytówką — szczególnie wtedy, gdy zależy nam na usadzeniu gości według swojego pomysłu. 

Jak samodzielnie wykonać ciekawe ozdoby na stół?

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań przy organizacji przyjęć jest kupowanie gotowych ozdób. Inspiracje Ferrero udowadniają, że każdy może sam je wykonać. Nie musi kupować gotowców, by upiększyć miejsce, w którym odbędzie się uroczystość. Własnoręcznie wykonane dekoracje z pewnością będą unikatowe i niepowtarzalne, dzięki czemu nadadzą klimat organizowanemu przyjęciu. Również goście mogą poczuć się potraktowani wyjątkowo, gdy zobaczą takie oryginalne ozdoby.

Jak je zrobić? Kilka podpowiedzi:

  • można wykorzystać wazony z bukietami i powtykać w nie czekoladki,
  • klimat stworzą mniejsze lampiony wypełnione lampkami i słodkościami,
  • świetnie sprawdzą się wszelkie dodatki do sztućców, np. w formie wstążek z doczepionymi do nich bukiecikami.

Takie ozdoby nie wymagają wiele pracy, a świadczą o pomysłowości i kreatywności organizatora. 

Jak oryginalnie ozdobić ściany i okna?

Ściany i okna najczęściej ozdabia się zawieszkami, girlandami i balonami. Jak wykorzystać te gotowe elementy i dodać im indywidualnego charakteru? Pomysłowym rozwiązaniem jest stworzenie własnej girlandy, np. z wyciętych z kolorowej tektury kwiatów, serc czy balonów. Gdy przyklei się do niektórych elementów czekoladkę, nada się girlandzie smakowitego charakteru.
Równie ciekawym pomysłem jest przywiązanie do zwisających z balonów wstążek mniejszych pudełeczek z czekoladkami i kwiatami. W ten sposób wykona się przestrzenne kompozycje, które można układać według pomysłu. 

Nurt DIY w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularny ze względu na oryginalność powstałych produktów oraz proekologiczne wartości. Własnoręczne wykonywanie ozdób na urodziny z Inspiracjami Ferrero może być ciekawą zabawą, która zaowocuje słodkimi dekoracjami.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy