Jak wybrać lampę podłogową do salonu?

Zapal światło! Takie naglące wezwania dobiegają zza naszych pleców zaraz gdy przekroczymy próg mieszkania. Czy zauważyliście zresztą, że na filmach po wejściu do środka, jak za machnięciem magiczną różdżką, natychmiast zapala się cała seria lamp – górne, boczne, stołowe, przy schodach i na korytarzu?

Tak czy inaczej, wiadomo, że sprawny i wygodny system nadzoru nad włączaniem światła w domu, pracy i, na przykład, w ogrodzie, bardzo podnosi komfort życia. Dlatego warto zapoznać się ze współczesnymi rozwiązaniami kontroli nad zarządzaniem oświetleniem, a co więcej, różnymi modelami samych źródeł światła.

Jesteś, a jakby cię nie było

W Internecie od dawna już sprzedawcy (i marketingowcy) z powodzeniem prezentują najróżniejsze towary, o których nie śniło się naszym dziadkom. Z lampami jest tak, że jedna sprawa to zapoznanie się z jej rozmiarami, tworzywem, z jakiego została wykonana, a druga – jak będzie się naprawdę prezentować w docelowej przestrzeni.

Pod adresem internetowym lampystudio.pl możemy znaleźć ponad 22 000 propozycji różnych modeli lamp. Choć nie podejdziemy do nich i nie dotkniemy, uzyskamy coś innego, równie ważnego – możliwość przyjrzenia się produktowi w izolacji, nie na tle setki rozgwieżdżonych lamp, jak to bywa najczęściej w halach magazynów z wyposażeniem wnętrz. Ponadto, każdy model jest czytelnie opisany, parametry rozpisane przy rzucie graficznym, a we wstępie do całej kategorii (np. lampy wewnętrzne – wiszące – industrialne).

Ty siedzisz, lampa stoi

Aby postawić lampę na podłodze trzeba znaleźć dla niej odpowiednią przestrzeń. Nie może zagradzać drogi, na przykład do kuchni bądź łazienki. Powinna też spełniać swoją podstawową funkcję – dawać światło tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Lampy stojące zasilane są w znakomitej większości przypadków przez kabel elektryczny – gniazdko musi zatem znajdować się dość blisko, tak by nikt nie potknął się o leżący na podłodze przewód. Stąd też zawczasu warto zastanowić się, jak rozplanować układ mebli w danym pomieszczeniu.

Lampy stojące podłogowe do salonu dają bardzo przyjemny efekt aureoli, podobny temu, który towarzyszy, między innymi, latarniom ustawionym w parkach. Umiejscowione przy fotelach, kanapach, przy stolikach kawowych lub oknach, z zapalonymi żarówkami, wydzielają z przestrzeni pokoju specjalną, intymną przestrzeń, potrzebną do kameralnych spotkań lub spokojnej lektury, rozmowy przez telefon. W dzisiejszych czasach salony pełnią często różne funkcje – nocami zamieniają się w sypialnie, całodniowe jadalnie czy miejsca pracy zdalnej.

Salon otwarty

Sklep z lampami LampyStudio to salon otwarty 24h na dobę. Pod adresem lampystudio.pl można przejrzeć imponującą ofertę nie tylko lamp podłogowych, ale i wiszących, spotów, reflektorów, lamp dziecięcych, żyrandoli, i wielu innych. W rozwianiu wszelkich ewentualnych wątpliwości pomagają profesjonalnie przygotowani fachowcy z zespołu sklepu, wystarczy skontaktować się z nimi telefonicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy