Jak kupować elektronikę w lombardzie?

Kupując sprzęt elektroniczny z drugiej ręki można liczyć na bardzo korzystne oferty cenowe. Tylko gdzie szukać takich okazji? Takim miejscem może być lombard, w którym elektronika jest jednym z najczęściej sprzedawanych towarów.

Jak dużych obniżek można się spodziewać?

W lombardach sprzedaje się zwykle używany sprzęt elektroniczny, ale od czasu do czasu trafia się też prawdziwa gratka – coś zupełnie nowego, jeszcze na gwarancji, w oryginalnym pudełku. Oryginalne, nowe rzeczy sprzedawane są o przynajmniej kilkanaście procent taniej niż w sklepie, ale na taki sprzęt jest zawsze duży popyt, więc poszukiwacze okazji powinni codziennie sprawdzać oferty lombardów i od razu zgłaszać chęć ich zakupu.

Używany sprzęt też jest godny uwagi. Bardzo często oddawane do lombardu przedmioty są w dobrym stanie, działają bez zarzutu i ledwo widać po nich ślady użytkowania. W ofercie dominują laptopy, smartfony, telewizory, konsole do gier, a ich cena to około 50 procent wartości sklepowej – czasem mniej, czasem więcej, w zależności od tego, jak stary jest to sprzęt i czy nic w nim nie szwankuje.

Jaka jest jakość elektroniki w lombardzie?

Najkrócej odpowiadając – bardzo różna. I to właśnie wpływa na cenę sprzedawanych urządzeń. Lombardy zawsze testują przyjmowany sprzęt i raczej nie przyjmują rzeczy, które zupełnie nie działają bądź są w bardzo złym stanie. W dobrych lombardach wystawiana na sprzedaż elektronika jest dokładnie opisana – klient od razu dowiaduje się o uszkodzeniach sprzętu i jego wadach technicznych, może też obejrzeć wybraną rzecz przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zwykle nie ma też wątpliwości co do legalnego pochodzenia sprzętu – większość lombardów dba o swoją opinię i nie chce mieć problemów z policją, dlatego nie przyjmuje rzeczy, które najprawdopodobniej zostały skradzione.

Gdzie szukać okazji?

Elektronika cieszy się dużym wzięciem, więc lombardy chętnie ją przyjmują i nawet w małych placówkach jest przynajmniej parę rzeczy wartych uwagi. Najłatwiej jest oczywiście w dużych miastach, gdzie lombardów jest sporo i każdego dnia można się spodziewać nowej dostawy sprzętu.

Nie trzeba jednak mieszkać w Warszawie by móc skorzystać z oferty tamtejszych lombardów. Coraz więcej placówek, jak na przykład https://www.lombardexpres.pl, wystawiają swoje towary na sprzedaż w internecie, korzystając z platformy Allegro lub prowadząc własny sklep internetowy.Podobne wpisy