Fartuch medyczny dla pielęgniarki – trzy rzeczy, które decydują o komforcie noszenia

Wszyscy, którzy pracują w służbie zdrowia, doskonale wiedzą, jak istotna dla ich komfortu pracy jest właściwie dobrana odzież medyczna. Tu nie musimy zawierać kompromisów – ubrania mogą być i funkcjonalne, i estetycznie odpowiadające naszym gustom. Na co zwracać uwagę, by wybrać właściwie?

Fartuch medyczny na pierwszej linii

 Czy to damski, czy to męski, fartuch medyczny jest podstawowym elementem uniformu pracowników służby zdrowia. Jest najbardziej narażony na zabrudzenia i uszkodzenia, przy czym każdy oczekuje, że zawsze będzie wyglądał schludnie i nienagannie. Dlatego pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając go, jest wytrzymałość. Najistotniejsze są tutaj rodzaj użytego materiału oraz forma wykończenia. Najlepiej sprawdza się wysokogatunkowa bawełna z domieszką poliestru. Bardzo ważne są także wzmocnienia szwów w newralgicznych punktach, co zapewnia odpowiednio długą trwałość tego typu odzieży. 

Fartuch medyczny dla pielęgniarki
Fartuch medyczny dla pielęgniarki – trzy rzeczy, które decydują o komforcie noszenia

Medyczne fartuchy damskie – wygoda i funkcjonalność

 Priorytetem w wyborze fartucha damskiego jest dobór kroju do indywidualnych potrzeb. W żadnym wypadku nie może on krępować ruchów, czy powodować jakiegokolwiek dyskomfortu podczas przemieszczania się i wykonywania obowiązków. Uwagę trzeba zwrócić również na wykończenie podstawowych dodatków – wbrew pozorom głębokość i wielkość kieszeni ma znaczenie, podobnie jak użycie zamka zamiast guzików.

Fartuchy i sukienki medyczne – rozwiązania estetyczne

 Damski fartuch medyczny, pomimo tego, że jest częścią dość określonego uniformu, może mieć różne formy estetyczne. Warto zwrócić na nie uwagę i wybrać taką, w której czujemy się najlepiej. Wiele z fartuchów jest świetnie wyprofilowana, krojem może przypominać chociażby żakiet, ma różne rodzaje kołnierza, guzików, różną długość całkowitą czy długość rękawa. W obrębie ustalonej, medycznej konwencji, z pewnością znajdziemy odpowiadające naszym potrzebom modele, w których będziemy wyglądać dobrze i czuć się bardzo komfortowo.

Przeczytaj więcej na blogu Uniformix: https://www.uniformix.pl/W-czym-na-dyzur-Propozycje-na-funkcjonalny-i-wygodny-fartuch-pielegniarki-blog-pol-1601542551.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy