Domowa pizza lepsza od kupnej?

Pizzę kochają dorośli i dzieci – ten prosty włoski placek zyskał ogromną popularność również w Polsce. Najlepsza jest ta prawdziwa, włoska serwowana w Neapolu albo Rzymie, ale rzadko mamy okazję, by jej skosztować. Można wybrać się jednak do dobrej pizzerii albo kupić gotową pizzę mrożoną. Niewiele jednak przypomina ona włoski oryginał. Możesz też nauczyć się samodzielnie przygotowywać pizzę w zaciszu domowym.

Pizza z dowozem – wygodna opcja w pandemii

Pizza mrożona jest szyba w przygotowaniu, ale ma niewiele walorów i wartości odżywczych. Lepiej przygotować ją samodzielnie w domu albo zamówić w pizzerii przyrządzającej włoski specjał zgodnie z oryginalną recepturą – jak m.in. pizzeria Dominium w Toruniu, Gdańsku, Warszawie czy wielu innych miastach. Możliwy jest też jej dowóz pod wybrany adres – to popularna opcja przede wszystkim w czasie pandemii. W ciągu zaledwie kilku minut można cieszyć się zapachem i smakiem prawdziwej włoskiej pizzy. Dziś, w 2021 roku, możemy cieszyć się smakiem doskonałej pizzy niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Pizzeria w Toruniu czy Krakowie może serwować przysmaki rodem ze słonecznej Italii.

Domowa pizza kontra mrożona

Od czasu do czasu można też upiec ulubiony placek samodzielnie, mimo że będzie on smakował inaczej, bo w domach raczej nie dysponujemy specjalnym piecem do pizzy. Zajmie nam to również więcej czasu niż szybkie podgrzanie mrożonego placka.  

Domowa pizza jednak zdecydowanie przebije popularne mrożonki – jakością i walorami odżywczymi oraz smakowymi, gdyż sami wybieramy składniki, z których ją przyrządzamy. Na pewno nie będą to niekorzystne dla naszego zdrowia konserwanty, wypełniacze, spulchniacze czy stabilizatory, lecz same oryginalne włoskie produkty.

Mrożoną pizzę można przechowywać w zamrażarce przez kilka tygodni i wyjąć w razie potrzeby, np. napadu głodu, wizyty niezapowiedzianych gości czy braku czasu. Lepszym pomysłem będzie jednak zamówienie pysznej pizzy z tradycyjnej pizzerii – Dominium oferuje szeroki wybór placków z różnymi dodatkami lub skomponowanie własnej wariacji.

Jakie produkty kupić, by przygotować pizzę?

Poza mąką czy jajkami przede wszystkim poszukaj oryginalnych włoskich produktów – jak ser mozzarella, szynka dojrzewająca, pepperoni, gorgonzola czy ricotta. Najważniejsza jest ich jakość oraz świeżość. Poza tym kup też świeże warzywa, w tym pomidory, niezbędne do przygotowania sosu, a także zioła (bazylia, oregano itd.).

Dobierz je zgodnie do swoich upodobań – każdy ma ulubione wersje pizzy, np. klasyczną margheritę, cztery sery, wegetariańską, capricciosę czy zapiekaną calzone. Będę one źródłem cennych wartości odżywczych – witamin i minerałów. Domowa pizza to również dobry sposób na podróż kulinarną do Włoch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy