Dieta sportowa dla pięknego ciała, zdrowia i kondycji

Dieta sportowa to dla osób trenujących konieczność. Nie wystarczy zaspokojenie głodu. Optymalnie zbilansowane posiłki muszą odżywić ciało, pomóc utrzymać kondycję i siłę, zwiększyć odporność i wzmóc regenerację. A do tego zbudować masę lub ją bezpiecznie zredukować. Dla diet sportowych to ważne wyzwanie i odpowiedzialna praca.

Dieta sportowa – żeby sport to było zdrowie

Sport to zdrowie? Zapewne. Jednak pod warunkiem, że treningi nadmiernie nie wyczerpują, a dieta jest w stanie zaspokajać bieżące, zwiększone zapotrzebowanie na kluczowe składniki odżywcze. Dieta sportowa ma za zadanie dbać o regularną dostawę zdrowych kalorii i uzupełniać witaminy i makro- i mikroelementy. Wszystko to, by utrzymać ciało i umysł w jak najlepszej kondycji.

Odpowiednie skomponowanie diety dla trenujących to rzecz niełatwa. Liczy się całość: właściwa liczba kalorii, wysoka zawartość składników mineralnych i witamin, prawidłowe proporcje węglowodanów, tłuszczów i białek. I rzecz jasna – doskonała jakość użytych produktów. Często także dużą rolę odgrywa wiedza na temat preferencji i indywidualnych predyspozycji ćwiczącego.

By ułożyć optymalny jadłospis, potrzeba doświadczenia specjalisty dietetyka, a nierzadko – wywiadu ze sportowcem. Takie spersonalizowane posiłki dla amatorów intensywnego wysiłku oferuje np. LightDiet – znajdziesz tu idealnie zbilansowane zestawy całodziennych dań dla siebie.

Dieta sportowa w służbie treningom

Zwiększony wysiłek i intensywne treningi? A może tylko sport amatorski? Niezależnie, co wybieramy – każda z tych form wymaga odpowiedniego odżywiania. Jak pokazują badania, większość osób planujących i rozpoczynających treningi, szybko zmaga się z utratą zapału do ćwiczeń. Zazwyczaj powodem jest wyczerpanie, osłabienie, spadek formy i brak pożądanych efektów modelowania sylwetki.

Dieta sportowa okazuje się rozwiązaniem większości problemów z kondycją i zwykle pomaga w realizacji kolejnych treningowych celów. I – co równie istotne – zdecydowanie chroni przed równie groźną, co obniżenie formy – utratą motywacji. Odpowiednio zbilansowane posiłki poprawiają nastrój, regulują poziom glukozy we krwi i przyspieszają metabolizm. Dobre samopoczucie i wyraźne gołym okiem efekty wyczerpujących treningów – to najlepszy sposób na podtrzymanie chęci do regularnych ćwiczeń.

Posiłki dla sportowców – LightDiet dla miłośników aktywnego życia

Catering dietetyczny dla sportowców uwzględnia zwiększone zapotrzebowanie na łatwo przyswajalne białko, złożone węglowodany i dobrej jakości tłuszcze, a także znaczne ilości związków mineralnych i witamin niezbędnych do utrzymania kondycji i siły. Wysokowartościowe posiłki dla amatorów aktywnego życia dostarczane są regularnie i w najlepszej formie – pięciu idealnej wielkości porcji, o wartości energetycznej 2200 lub 2500 kcal dziennie.

Świetnie zbilansowana dieta sportowa znajduje się m.in. w ofercie LightDiet. Posiłki tej marki, komponowane przy fachowym wsparciu dietetyków, zawierają wszystkie elementy niezbędne do utrzymania zdrowego, mocnego ciała. I – co równie ważne – utrzymywania umysłu w gotowości do podejmowania ciągłych treningowych wyzwań. Wartościowe posiłki dostarczane są tuż pod drzwi miłośników intensywnego wysiłku – do domu, biura, a nawet na siłownię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy