Czy butelka filtrująca wodę może zmienić świat?

Jak wiadomo, każda zmiana potrzebuje pierwszego kroku. Może to być coś, co teoretycznie jest tylko kroplą, ale po jakimś czasie stanie się oceanem nowych możliwości. Takim przykładem może być butelka z filtrem. Zmiany czas zacząć!

Butelka filtrująca na wodę – w trosce o planetę

Polacy średnio zużywają 160 kg opakowań jednorazowych rocznie, w Unii Europejskiej średnia ta jest jeszcze wyższa i wynosi aż 180 kg. Niezrównoważona konsumpcja, nadmiar plastiku, konsumpcjonizm oraz szybkie tempo życia (rozwój wielu obszarów pomimo ograniczeń, jakie stwarza planeta) – to wszystko znacząco wpłynęło na aktualny stan planety. Skoki temperatur, topnienie lodowców, ogromne pożary – to wszystko skutki negatywnej działalności człowieka. Ale przecież możemy jeszcze powstrzymać te zmiany. Ponieważ budowanie nawyków, przedefiniowanie potrzeb i realizacja założeń zrównoważonej konsumpcji będzie początkiem wielkiej, pozytywnej ewolucji.

Przykładem takiego proekologicznego rozwiązania, które może wdrożyć każdy z nas może okazać się używanie butelki filtrującej wielokrotnego użytku. W jaki sposób? Spożywanie wody gazowanej w jednorazowych opakowaniach bezpośrednio przyczynia się do odkładania plastiku, w skali miesiąca nawet na poziomie 5 kg! Tak niewinna czynność może rocznie „dołożyć” naszej planecie aż 60 kg szkodliwego tworzywa.
Dlatego tak ważne jest działanie tu i teraz pojedynczych jednostek. Zastąpienie wody w jednorazowych opakowaniach filtrowaną wodą kranową jest naprawdę proste, a już pierwszego dnia odciąża naszą planetę. Korzystanie z butelki filtrującej nie jest ani trudne, ani skomplikowane. Wystarczy butelka wielokrotnego użytku, filtr (z naturalnym węglem aktywnym z łupin kokosa) oraz woda kranowa. Po prostu wlej wodę do butelki, a zamontowany w niej filtr zajmie się resztą (m.in. usunie smak i zapach chloru, pozostawi niezmienioną ilość minerałów naturalnie występujących w wodzie kranowej – głównie magnez oraz wapń).

Butelka z filtrem zapewni odpowiednią jakość życia

Butelka filtrująca wodę to przykład rozwiązania, które może zniwelować wiele problemów współczesnego świata. Pierwszy -związany z troską o środowisko – udało nam się wyjaśnić, ale w jaki sposób butelka filtrująca może pozytywnie wpłynąć na jakość twojego codziennego życia?
Wiadomo, jak istotną sprawą jest odpowiednie nawodnienie, niestety sporo osób nadal kompletnie o tym zapomina. W zależności od kilku czynników każdy człowiek powinien pić od 1,5 do 2,5 l wody dziennie. Butelka na wodę może w tym pomóc. Jest lekka, poręczna i działa wszędzie – wszędzie tam, gdzie zabierzemy ją ze sobą. Dlatego poziom wody można uzupełniać, zarówno siedząc w domu, jak i na uczelni, w pracy, na spacerze, na treningu… a nawet na wakacjach (butelka filtrująca występuje w 3 wygodnych rozmiarach: 0,3 l, 0,5 l oraz 0,7 l). Nie każda poważna zmiana musi być trudna i właśnie takim przykładem może być butelka filtrująca wodę. Działa szybko i pomaga troszczyć się nie tylko o siebie, ale i o przyszłość naszej planety! Czas zacząć pozytywną ewolucję przyzwyczajeń i budować świadome nawyki konsumpcyjne od dziś.

Rozwiązania takie jak butelka z filtrem znajdziesz na stronie https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy