Boucheron – historia marki

Marka Boucheron to jedna z tych najbardziej znanych, a przy tym najbardziej cenionych na świecie. Swoją popularność zbudowała na oferowaniu luksusowej biżuterii. Jej założycielem był Frederic Boucheron, który zaczął proponować biżuterię łączącą styl grecki, etruski i egipski. Nietypowe i odważne projekty niemal od razu zyskały spory rozgłos i zainteresowanie możnych tego świata. Dziś marka Boucheron to jednak coś więcej niż tylko błyskotki.

Założyciel i wizjoner

Frederic Boucheron swój pierwszy butik z biżuterią założył w 1858 roku. Powstał on w Galerie de Valois, pod arkadami Palais-Royal, które wówczas, w szczytowym okresie II Cesarstwa Francuskiego, były centrum handlu luksusowymi towarami.

Sprzedawane w butiku towary to przede wszystkim elegancka biżuteria. Cieszyła się ona tak dużym zainteresowaniem, że w 1866 roku Boucheron musiał otworzyć swoją własną manufakturę. Na tym jednak rozwój marki się nie zatrzymał. Już pod koniec XIX wieku mogła ona pochwalić się sklepami w Moskwie czy Sankt Petersburgu, a także licznymi nagrodami dla samego protoplasty firmy w zakresie innowacyjności.

Boucheron
Boucheron – historia marki

Od biżuterii do perfum

Mimo dużego sukcesu w branży jubilerskiej Boucheron nie osiadł na laurach. Dość szybko ofertę swojej marki uzupełnił o perfumy, które po dziś dzień dostępne są na https://tagomago.pl/collections/boucheron. Są one równie doskonałe, co projektowana biżuteria. I nic w tym dziwnego, ponieważ dom jubilersko – perfumeryjny Boucheron współpracuje z najlepszymi nosami świata pachnideł. Zapachy sygnowane logiem francuskiego domu to dzieła takich nazwisk jak Ursula Wandel, Francis Deleamont czy Jean-Pierre Bethouart. Dbają oni o to, aby kompozycja zachwycała na każdym etapie, a także długo utrzymywała się na skórze. Marka stawia na zapachy eleganckie, idące w stronę klasyki, a przy tym wyraziste. Uzyskuje to, stosując przy produkcji wiele różnorodnych ekstraktów. Chcąc zapoznać się ze specyfiką perfum Boucheron warto sięgnąć po Quatre En Rose, Jaipur Bracelet czy męską wodę toaletową Boucheron Pour Homme.

Boucheron
Boucheron – historia marki

Symbol zakochanych

Jednym z najbardziej znanych biżuteryjnych projektów Boucheron jest talizman zakochanych. Został on zaprojektowany dla żony projektanta – Gabrielle. Symbolizuje on przywiązanie i miłość. Talizman przyjął postać naszyjnik z wężem.  Inny znany projekt to pierścionek Serpent Bohême. Projekty tego typu sprawiły, że po biżuterię od Boucheron sięgały najmodniejsze Paryżanki. Lubowały się w niej m.in. Virginia Oldoini, Hrabina Castiglione, ukochana Napoleona II, a także liczni dworzanie. Sława projektanta wyszła również poza Europę. Biżuterię dla damy swojego serca zamawiali u niego Amerykanie np. milioner John William Macka czy car Rosji Aleksander III. Z usług jubilerskich Boucheron korzystał też królewski dwór angielski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajPodobne wpisy